Teraz Wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Agroturystyka

Lawendowa ZagrodaAleksandra Wierszak

powiat: oleski, gmina: Zębowice


Adres 46-048 Zębowice Oleska 7A
Tel./fax: 781966168
E-mail: aleksandra.wierszak@gmail.com
Data powstania: 2017
Opis działalności:
Rodzaj gospodarstwa: agroturystyka
Kwatera sezonowa: TAK
Kategoryzacja: nieskategoryzowane
Sprzedaż bezpośrednia: TAK
Rodzaj produktów oferowanych do sprzedaży: Sery i prodkukty kozie, krowie, chleb, przetwory, syropy, warzywa, owoce, dekoracje lawendowe.
Gospodarstwo ekologiczne: TAK
Zwierzęta w gospodarstwie: Kozy, krowy, konie, koty, psy,
Zagroda edukacyjna: TAK
Noclegi:
Ilość pokoi: 1
Ilość miejsc noclegowych: 4
Łazienki w pokojach: TAK
Łazienki wspólne: TAK
Aneks kuchenny: TAK
Wyżywienie:
Śniadania: TAK
Obiady: TAK
Obiadokolacje: TAK
Kolacje: TAK
Udogodnienia w obiekcie:
alt
alt
Piktogram
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Opis gospodarstwa:

Gospodarstwo agroturystyczne znajduje się w malowniczym zakątku powiatu oleskiego, w otoczeniu lasów bogatych w jagody i grzyby. Teren gospodarstwa jest obsadzony ponad 200 sadzonkami lawendy, z której właścicielka produkuje fusteki, bukieciki, wianki, woreczki, a także dodaje ją do serów, przetworów i syropów. Baza noclegowa to 4 - osobowy apartament z aneksem kuchennym w pełni wyposażonym (płyta grzewcza, mikrofalówka, lodówka) oraz łazienką. Atrakcją gospodarstwa są zwierzęta: krowa Matylda, konie Ankara, Tajfun i Platyna, ponad 50 kóz oraz kury, kaczki dwa koty i pies. Na terenie gospodarstwa znajduje się miejsce dla dzieci z huśtawką, piaskownicą i zjeżdżalnią. Do dyspozycji gości są rowery, kijki nordic walking, miejsce na grilla oraz jazda konna pod czujnym okiem instruktora.

  • Posiadane certyfikaty gospodarstwa: Certyfikat: Produkty regionalne "DOBRE BO LOKALNE", członek Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Województwa Opolskiego.
  • Posiadane nagrody: I miejsce w kategorii "Rolnik roku w regionie północnym województwa opolskiego" oraz III miejsce w kategorii :"Rolnik roku w województwie opolskim"w konkursie organizowanym przez Portal Strefaagro i gazetę Nowa trybuna Opolska - 2020 rok. Laureat w konkursie: "Bezpieczne gospodarstwo rolne" na szczeblu powiatowym - 2021 rok. II miejsce w konkursie Agro-Eko-Turystycznym Zielone Lato - 2021 rok.
Mapa dojazdowa