Teraz Wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Agroturystyka

Gospodarstwo Agroturystyczne Pensjonat KrysiaKrystyna Bojarczuk- Święs

powiat: głubczycki, gmina: Kietrz


Gospodarstwo Agroturystyczne Pensjonat Krysia
Zdjęcia obiektu:

Reklama 1

Adres 48-130 Kietrz Pilszcz Pszenna 16
Tel./fax: 77 485 16 80 kom. 885 427 456
E-mail: pensjonatkrysia@op.pl
Data powstania: 2010
Powierzchnia: 3,69 ha
Opis działalności:
Rodzaj gospodarstwa: agroturystyka
Kwatera sezonowa: NIE
Kategoryzacja: nieskategoryzowane
Sprzedaż bezpośrednia: TAK
Rodzaj produktów oferowanych do sprzedaży: Sprzedaż czereśni, przetworów warzywnych i owocowych
Gospodarstwo ekologiczne: TAK
Zagroda edukacyjna: NIE
Noclegi:
Ilość pokoi: 5
Ilość miejsc noclegowych: 15
Łazienki w pokojach: TAK
Łazienki wspólne: NIE
Aneks kuchenny: TAK
Wyżywienie:
Śniadania: TAK
Obiady: TAK
Obiadokolacje: NIE
Kolacje: TAK
Udogodnienia w obiekcie:
alt
Piktogram
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Opis gospodarstwa:

Obiekt położony jest w miejscowości Pilszcz, mała wieś licząca 600 mieszkańców. Dużym atutem jest dobre położenie pod względem komunikacyjnym - bezpośredni wjazd do drogi wojewódzkiej 420 prowadzącej do oddalonej o 5 km. Opavy, piękne miasto, wiele zabytków. Wypoczynek na wsi to duży atut, ponieważ turysta odwiedzając nasze gospodarstwo i naszą miejscowość może oderwać się od monotonii dnia codziennego, miejskiego zgiełku, miło i atrakcyjnie spędzić czas wolny z rodziną w otoczeniu zieleni i czystego powietrza. Gospodarstwo znajduje się w otoczeniu dużego ogrodu rekreacyjnego i sadu czereśniowego o powierzchni 0,20 ha. Do dyspozycji gości pozostawiamy 5 pokoi o wysokim standardzie z pełnym węzłem sanitarnym, telewizją oraz w pełni wyposażoną kuchnią. Na terenie obiektu jest bezpłatny dostęp do internetu. Na parterze budynku znajduje się nowo otwarta sala biesiadna mogąca pomieścić 24 osoby. Przy pensjonacie znajduje się bezpłatny parking. Obiekt świadczy usługi przez cały rok. Recepcja czynna od poniedziałku do niedzieli 24h na dobę. Na terenie gospodarstwa znajduje się ogród rekreacyjno - wypoczynkowy z altaną na 17 osób, plac zabaw dla dzieci, huśtawka ogrodowa, liczne drewniane ławeczki, hamak, leżaki, miejsce do grillowania i na ognisko, plac zabaw dla dzieci - latem basen dmuchany.

  • Znajomość języków obcych: Czeski, rosyjski.
  • Posiadane certyfikaty gospodarstwa: Pensjonat Krysia posiada certyfikat Miejsce z Klimatem, które nadawane jest obiektom turystycznym wykorzystującym efektywne i niskoemisyjne źródła energii: gaz LPG, energię słoneczną i systemy hybrydowe. Odznaka jest sygnałem dla gości obiektu, że odpoczywają w miejscu, którego właściciele dbają o środowisko naturalne i czystość klimatu.
  • Posiadane nagrody: II m-ce w konkursie Agro- Eko -Turystycznym "Zielone Lato 2012" w kategorii I najlepsze gospodarstwo, w którym dodatkowym źródłem dochodu są usługi turystyczne organizowanym przez Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. I m-ce konkursie Agro- Eko -Turystycznym "Zielone Lato 2016"
  • Finansowanie działalności (np. projekty ze środków UE): Projekt Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu pn. "Po Klucz do Biznesu".
  • Atrakcje w okolicy: Zespół urbanistyczny z k.XVIII w. Kościół pątniczy par. pw. Wniebowzięcia NMP z 1593r. - XVI w 1777r. stanowiący obecnie sanktuarium Matki Boskiej Pilszczańskiej. Aleja lipowa, stacja kolejowa. Zagrody frankońskie wraz z zachowanym spichlerzem, parnikiem i piekarnikiem. W miejscowości Pilszcz znajduje się "siłownia pod chmurką", boisko, plac zabaw z ławeczkami oraz domkiem na drzewie. Niedaleko znajduje się staw, w którym istnieje możliwość wędkowania. 5km. do Opavy, Zamek Hradec nad Moravici, Zamek Raduń. Niedaleko stadnina koni, ogród botaniczny Arboretum Novy Dvur. Po stronie czeskiej 4 km. znajduje się jezioro, basen, 12 km. Aquapark, lodowisko ponadto liczne kręgielnie, kort tenisowy. 9 km. od pensjonatu po stronie polskiej znajduje się rezerwat przyrody Góra Gipsowa. Nad miejscowością Pilszcz i okolicami rozciąga się przepiękne krajobrazy malowniczych pól, ponieważ płaskowyż głubczyckich to teren rolniczy o wysokiej bonitacji gleb (I i II klasa ) więc wiosną pola mienią się kolorami, latem czuć zapach ściętego łanu zbóż.
Mapa dojazdowa