Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

Sukcesy mieszkańców powiatu oleskiego w konkursach Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

Jak co roku w okresie jesiennym odbywają się podsumowania konkursów organizowanych przez Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich, w których chętnie biorą udział mieszkańcy obszarów wiejskich województwa opolskiego.

15 października w Opolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Łosiowie odbył się VII Wojewódzki Konkurs na Potrawę Kresową, który ma za zadanie popularyzowanie bogactwa i różnorodności kuchni kresowej, wymianę doświadczeń i przepisów wśród uczestników oraz podtrzymywanie tradycji kresowych wśród kolejnych pokoleń.

W tym roku po degustacji i obradach, jury przyznano nagrody, gdzie sukcesy kulinarne odniosły także mieszkanki gminy Rudniki w powiecie oleskim. Pierwsza z nich, pani Katarzyna Kościelna w kategorii desery za Miodownik zdobyła I miejsce, natomiast w kategorii mięsnej III miejsce za Barszcz ukraiński z pampuszkami zajęła pani Yana Bortsiukh. Z powodu zdrowotnych panią Katarzynę reprezentowała pani sołtys sołectwa Rudniki, Ewa Sarowska.

Natomiast 17-18 października w Opolu odbyła się konferencja pt. ”Innowacje w ofercie turystycznej” podczas której zostały wręczone nagrody w konkursie Agro-Eko-Turystycznym „Zielone Lato”. Konkurs ten ma bogatą historię i prezentuje obiekty turystyki wiejskiej, gdzie mamy gwarancje relaksu, odpoczynku wśród zachwycającej przyrody, smacznego jedzenia oraz życzliwych i pełnych pasji gospodarzy.

W tegorocznej edycji Opolską Perłę Turystyki Wiejskiej otrzymało gospodarstwo agroturystyczne „U źródeł Prosny” z Wolęcina w gminie Radłów, które prowadzone jest przez państwo Kornelię i Piotra Wengel. Natomiast III miejsce w kategorii: najlepsze gospodarstwo rolne w regionie, w którym dodatkowym źródłem dochodu są usługi agroturystyczne zajęło gospodarstwo agroturystyczne „ Ranczo Tamiza” pani Korneli Pryszcz z gminy Dobrodzień. Ze względu na nieobecność pani Korneli, nagrodę w jej imieniu odebrała Joanna Podgórska-Wiercińska z PZDR w Oleśnie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, zachęcając jednocześnie innych mieszkańców do brania udziału w konkursach organizowanych przez Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego.

 

Opracowanie i zdjęcia: Joanna Podgórska-Wiercińska PZDR Olesno

 


Galeria