Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

„SPOSÓB NA SUKCES”

Pragniemy Państwa poinformować o rozstrzygnięciu i wyłonieniu finalistów XXI edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich. Głównym organizatorem konkursu było Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie pod Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Wyłonione zostały przedsiębiorcze inicjatywy, które w wybitny sposób przyczyniły się do popularyzacji prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach wiejskich. Przedsiębiorczość jest ważnym czynnikiem społecznego rozwoju, jest to droga do osobistego sukcesu ale również nowe miejsca pracy, lepsza jakość życia i postęp cywilizacyjny. Lokalna przedsiębiorczość zwłaszcza na obszarach wiejskich to również budowanie więzi międzyludzkich, troska o najbliższe otoczenie a także ochrona i promowanie własnego dziedzictwa. Przyczyniają się one do promocji własnego rejonu, edukacji, wdrażania nowych technologii czy rozwoju odnawialnych źródeł energii. Wszystkie te działania przyczyniają się do pomnażania gospodarczego i społecznego potencjału woj. opolskiego.

Miło nam poinformować, że z 5 podmiotów zgłoszonych do XXI edycji konkursu „Sposób na Sukces” z terenu województwa opolskiego w skali całego kraju, 2 zostały laureatami w kategorii przedsięwzięcia indywidualne.

Pierwszym finalistą, który zajął I miejsce jest Dom Opieki Desiderata z miejscowości Praszka, pow. oleski, prowadzony przez Panią Teresę, Ewę Wączek i Pana Franciszka Wączek S.c.

Drugim finalistą, który zajął III miejsce jest Restauracja Rybna z miejscowości Turawa, pow. opolski, prowadzona przez Pana Bogusława Lubonia.

Gratulujemy naszym finalistom, których przedsięwzięcia zyskały uznanie jurorów. Państwa kreatywność i konsekwencje w dążeniu do celu są godne naśladowania, a osiągnięcia pokazują, że przedsiębiorczość w połączeniu o dobro wspólne są najlepszą drogą do sukcesu. Dzięki własnym pomysłom, ciężkiej pracy, wiedzy i umiejętnościom osiągnęliście powodzenie w prowadzonej działalności a także uznanie innych. Wasz sukces to również sukces miejsca w którym żyjecie. Dzięki podejmowanym przez Was inicjatywom rozwija się również najbliższe otoczenie, następuje postęp wzrostu możliwości rozwoju i poprawia się jakoś życia na obszarach wiejskich jak i miejskich. Laureaci są wzorcowym przykładem wykorzystywania zewnętrznych źródeł finansowania.

Życzymy dalszych sukcesów i wielu nowych inspirujących pomysłów dla Waszej lokalnej społeczności.

Podziękowania kierujemy również do pozostałych podmiotów, które zgłosiły swoje przedsięwzięcia i wyraziły chęć uczestniczenia w XXI edycji ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces”. Są to:

Pasieka GUCIO – Państwa Agnieszki i Adriana Urbańczy, pow. strzelecki

EKO-DIUPLA DELICIOUS – Pani Ireny Jasińskiej, pow. krapkowicki

Spółdzielnia Socjalna GRÓD – Międzynarodowy Turniej Rycerski, pow. Kluczborski

Elżbieta Bober

Dział Rozwoju Obszarów Wiejskich


Galeria