Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

Ludzie z Pasją - Twórcy ludowi województwa opolskiego

W listopadowy weekend było w Skotnicy ponuro, deszczowo, ale tylko na dworze… za sprawą Pani Dominiki Pawlaczyk ze Strojca i jej pasji w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej było kolorowo i radośnie.

Bohaterka wydarzenia z zawodu jest technikiem mechanikiem i do 2023 roku pracowała zawodowo. Jednak po przejściu w bieżącym roku na emeryturę, każdą wolną chwilę poświęca swoim pasjom, które przejęła po swojej mamie i babci. Jej zamiłowanie do rękodzieła trwa już ponad pół wielu. W rozwijaniu swoich zainteresowań dzielnie wspiera ją rodzina, a szczególnie mąż Krzysztof oraz synowie Sławomir i Mateusz z rodzinami. Pani Donia, jak mówią o niej jej bliscy i przyjaciele, współpracuje m.in z Kołem Gospodyń Wiejskich w Strojcu, a także jest członkinią Lokalnej Grupy Działania „Górna Prosna”, gdzie wykonana praz nią torebka ze sznurka jest firmowana nazwą „Dobre bo lokalne” i można zakupić ją w sklepie internetowym pod tą samą nazwą.

Mieszkanka Strojca jest też uczestniczką konkursów organizowanych m.in. przez Muzeum Wsi Opolskiej czy też przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Rudnikach, gdzie zajmuje miejsca w pierwszej trójce. W 2023 roku zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie „Pokaz Talent” organizowanym przez Nową Trybunę Opolską,, a w skali kraju zaszczytne dziesiąte miejsce.

Wyjątkowe wydarzenie jakim była wystawa prac Pani Dominiki było okazją do pokazania przybyłym gościom wyjątkowych prac na szydełku dotyczących mi.in świąt Wielkiej Nocy, Bożego Narodzenia: pisanek, bombek, dzwoneczków, bałwanków a także innych jak maskotek, czapek, szalików, chust, torebek, obrusów czy też wyszywanych, haftem krzyżykowym obrazów.

Pokaz twórczości wszystkim uczestnikom na pewno długo zapadnie w pamięci. Pani Dominice życzymy dalszych sukcesów w konkursach oraz niekończącej się weny twórczej.

 

Opracowanie i zdjęcia: Joanna Podgórska-Wiercińska PZDR w Oleśnie

 

 


Galeria