Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA KONKURS „ZIELONE LATO”

Podczas dwudniowej konferencji, która odbyła się 28-29 października 2019 w Kamieniu Śląskim przedstawiono i nagrodzono uczestników konkursu Agro-Eko-Turystycznego " Zielone lato". Konkurs od wielu lat cieszy się ogromnym powodzeniem, co roku do konkursu przystępują nowe gospodarstwa, jak i te już istniejące, które chcą pokazać jak prężnie się rozwijają, a tym samym pokazują swoje piękne uroki swoich gospodarstw a także miejscowości w których mieszkają. Konkurs podzielony jest na dwie kategorie:

  • Najlepsze gospodarstwo rolne w regionie, w którym dodatkowym źródłem dochodu są usługi agroturystyczne (w trzech podkategoriach: najlepsze gospodarstwo agroturystyczne, najlepsze pokoje agroturystyczne, dodatkowe usługi w agroturystyce).
  • Najlepszy ośrodek świadczący usługi turystyczne oraz promujący produkt tradycyjny na terenie miejsko-wiejskim.

 

Nasze biuro z powiatu Strzeleckiego do I kategorii zgłosiło Gospodarstwo Agroturystyczne „ Lawenda” z Gąsiorowic, gmina Jemielnica, prowadzone przez Panią Beatę Pyttel wraz z córką. Lokal powstał w 2007 roku i od tego czasu nieustannie się rozwija, organizując przyjęcia o charakterze okolicznościowym. W ofercie można znaleźć komfortowe miejsca noclegowe, właściciele prowadząc lokal nawiązują do charakteru regionu, serwują dania lokalne oraz tradycyjne polskie potrawy. Każde przyjęcie traktowane jest indywidualnie, wystrój i wprowadzony nastrój pozwala na przeżycie niezapomnianych chwil w gronie rodzinnym. Właściciele dbają o każdy szczegół troszcząc się by wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Gospodarstwo Agroturystyczne ‘’ Lawenda” otrzymało II zasłużone miejsce.

Do II kategorii zgłoszono „Resort Pod Lasem” z Kolonowskiego, gmina Zawadzkie, prowadzone przez Monikę i Rudolfa Lemp. Bajkowe położenie kompleksu jest gwarancją wypoczynku, relaksu i oderwania się od zgiełku codzienności w nadzmysłowy wręcz wymiarze. Doznań tych dopełnia bogato wyposażone klimatyzowane apartamenty z aneksami kuchennymi, przestronne studia deluxe oraz najwyższej jakości apartament superior. W zaciszu każdego pokoju czekają komfortowe łazienki ze strefą wanny i prysznica. By urozmaicić czas w Resorcie do dyspozycji gości jest kręgielnia, posiadająca sześć torów umożliwiających współzawodnictwo na poziomie zawodowym jak i rekreacyjnych spotkań towarzyskich, dodatkowo gościom aktywnie spędzającym czas na świeżym powietrzu Resort proponuje spływy kajakowe rzeką Mała Panew, wypożyczenie rowerów bądź kijków do Nordic Walking. Resort to także doskonałe miejsce na organizację konferencji, szkoleń, spotkań biznesowych oraz różnego rodzaju awentów. Urokliwy krajobraz pozwala na organizację jedynego w swoim rodzaju wesela, chrzcin, komunii – doświadczony konsultant jest do dyspozycji na każdym etapie przygotowań, by uroczystość okazała się wyjątkowa i niezapomniana.

Resort Pod Lasem zdobył zasłużoną SREBRNĄ RÓŻE

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Agnieszka Cejzik

PZDR Strzelce Opolskie


Galeria