Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

IX Przegląd Pieśni Pokutnej i Pasyjnej w Skarbimierzu –Osiedle 21.03.2020 r.

Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu wraz z Parafią pw. Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu-Osiedle po raz dziewiąty organizuje Przegląd Pieśni Pokutnej i Pasyjnej, który ma na celu przygotowanie duchowe do Świąt Wielkanocnych.

Na Przegląd zapraszamy chóry, schole, zespoły oraz solistów. Wykonawcy wykonują pieśni o tematyce pasyjnej przybliżając nam charakter Wielkiego Postu oraz muzyczne tradycje kościelne. Przegląd służy integracji środowiska lokalnego jak i środowisk związanych z muzyką, a także w szczególny sposób zbliża nas do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Pomysł Przeglądu powstał osiem lat temu wśród członków chóru Cantate Domino z parafii pw. Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu i przez kolejne lata systematycznie zwiększała się liczba wykonawców oraz publiczności. W ubiegłorocznym VIII Przeglądzie wzięło udział blisko 400 wykonawców z Opolszczyzny i Dolnego Śląska, Śląska i Małopolski.

Przegląd odbędzie się w dniu 21 marca 2020r. Przesłuchania konkursowe planujemy rozpocząć o godz. 10:00 w  Gminnym Zespole Szkół w

Skarbimierzu–Osiedle a koncert laureatów i wręczenie nagród będzie miało miejsce po mszy św. o godz. 17:00 w kościele parafialnym pw. Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu.

 Na zgłoszenia czekamy do 10 marca 2020 r.

Regulamin i Karty zgłoszenia na stronie GBP Skarbimierz

http://gbpskarbimierz.naszabiblioteka.com/


Galeria