Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

ENOfestiwal – opolski festiwal enoturystyczny

Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego miał możliwość uczestniczenia w preludium pierwszego opolskiego festiwalu enoturystycznego – „Na szlaku winnic i sera”.

W dniu 29.08.2021 r. w przepięknych okolicznościach przyrody odbył się Piknik Enoturystyczny w ramach ENOfestiwal-opolski festiwal enoturystyczny. Piknik miał miejsce w Winnicy Opole, które jest przedsięwzięciem rodzinnym prowadzonym przez ojca Piotra i dwóch synów Mateusza i Adriana Kondziela.

Gospodarze przyjęli Enofanów na najwyższym poziomie, przy poczęstunku i dobrym nastroju, można było zwiedzić winnicę, porozmawiać o enologii i posłuchać winnych opowieści. Było to wydarzenie podczas, którego uczestnicy mogli się dowiedzieć  jak:

-  uprawiać winoroślą,

-  założyć winnice,  

-  dbać o winne krzewy,

-  walczyć ze szkodnikami,

- wycisnąć maksimum smaku z owoców.

Enowycieczka zakończyła się doznaniem sensorycznym w akompaniamencie serów. W enopikniku wzięło udział 30 osób byli to przede wszystkim mieszkańcy woj. opolskiego i również ościennych województw. ENOturystyka regionalna prężnie się rozwija, stając się silnym argumentem, zachętą i przeciwwagą dla kosztownej masowej turystyki zagranicznej.

PIKNIK to zapowiedź pierwszego pilotażowego opolskiego ENOfestiwalu, który był zachętą dla wszystkich enofanów aby odwiedzili 11-12 września Błonie Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu gdzie będzie obchodzone święto opolskich winnic i sera.

Projekt organizowany przez Fundację Events Partner ze środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Patronat Honorowy Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.

 


Galeria