Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

Bitwa Regionów edycja 2020

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w tegorocznej rywalizacji konkursu kulinarnego "Bitwa Regionów". Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

"Bitwa Regionów" to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę według własnej receptury i z rodzimych produktów.

W "Bitwie Regionów" mogą brać udział drużyny składające się z maksymalnie trzech osób. Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi - prezentacja potrawy przez wyselekcjonowane reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich podczas wojewódzkich zmagań. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. Najlepszych 16 drużyn z całego kraju spotka się we wrześniu br. podczas Targów "Smaki Regionów" w Poznaniu.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl<http://www.bitwaregionow.pl>. We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich i dane korespondencyjne, a także listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy konkursowej wraz z opisem. Warunkiem udziału w "Bitwie Regionów" jest zgłoszenie tylko jednego dania. Zamieszczenie zdjęcia potrawy nie jest obowiązkowe.

Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody i wspaniała przygoda Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia br.

Dodatkowo zachęcamy wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich do rejestracji na stronie www.polskasmakuje.pl<http://www.polskasmakuje.pl>. Serwis Polska Smakuje skupia Wystawców, którzy oferują produkty żywnościowe wysokiej jakości, wytwarzane zgodnie ze specyficznymi, często tradycyjnymi metodami produkcji, na bazie rodzimych surowców, wyróżniające się cechami jakościowymi i zdrowotnymi oraz walorami smakowymi. Serdecznie zachęcamy do rejestracji wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich działające w Województwie Opolskim !

Jak to zrobić podane jest tutaj: https://www.polskasmakuje.pl/jak-zarejestrowac-sie-w-aplik…/

W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 604 979 729

 

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Oddział Terenowy w Opolu


Galeria