Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

Biesiada Wielkanocna Rudniki

Niedziela Wielkanocna upamiętniająca Zmartwychwstanie Pańskie to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie. Tego dnia o poranku zasiadamy w rodzinnym gronie przy stole, by wspólnie podzielić się Dobrą Nowiną. Dzielimy się wtedy radością i nadzieją.

W tym roku taki symboliczny stół w środę 17 marca przygotowały panie z Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudnikach wraz z paniami z 11 sołectw, a mianowicie  Jaworzna, Bobrowy, Odcinka, Chwił, Bugaju, Dalachowa, Mostek, Julianpola, Żytniowa, Rudnik i Porąbek. Zaproszenie do wspólnego świętowania przyjęli znamienici goście: Wójt Gminy Andrzej Pyziak, Sekretarz Gminy Marianna Krzykawiak, Skarbnik Gminy Beata Wolf Morawiak, przewodniczący Rady Gminy Edward Gładysz, radna Gminy Anna Lach oraz przedstawicielki OODR w Łosiowie TZD w Oleśnie Halina Kanicka oraz Joanna Podgórska-Wiercińska.

Biesiada Wielkanocna rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Dalachowie filia w Rudnikach pod opieką pani Anny Adamczyk .

Życzenia świąteczne wszystkim zebranym złożyli Pani kierownik GOSiR w Rudnikach Janina Pawlaczyk oraz Pan Wójt.

W tym roku podczas biesiady został zorganizowany konkurs na sałatkę „z jajem w roli głównej”. Komisja w skład której weszli: wójt, przewodniczący Rady Gminy, Sekretarz Gminy, Skarbnik Gminy i radna pierwszą nagrodę przyznała sołectwu Jaworzno. Drugim miejscem zadowoliły się Rudniki, dwa równorzędne trzecie otrzymały Chwiły i Mostki. Pozostali uhonorowani zostali wyróżnieniami. Oprócz konkursowych sałatek stoły uginały się od wielkanocnych mazurków, bab, nadziewanych jajek, żurków, wędlin  i różnorodnych specjałów świątecznych, które nie tylko pięknie wyglądamy, ale równie wspaniale smakowały

Na zakończenie spotkania odbyły się warsztaty zdobienia jaj, które prowadziły panie Alina Bartela z Kluczborka oraz Joanna Bryś z GOSiR. Ponad 50 uczestników biesiady wykonało samodzielnie pięknie zdobione jajka.

Opracowała:

Joanna Podgórska-Wiercińska,

TZD Olesno

 

 

Galeria zdjęć:


Galeria