Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

ARiMR: Koła Gospodyń Wiejskich. zapraszamy do konkursu!

Od trzech lat Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma w swoich zadaniach rejestrację Kół Gospodyń Wiejskich i wypłatę im rządowej pomocy finansowej. W Krajowym Rejestrze KGW jest już ponad 9,5 tysiąca organizacji, a środki wypłacone tylko w tym roku wyniosły już ponad 29 mln złotych. Teraz ARiMR zaprasza gospodynie do ogólnopolskiego konkursu „Koło ARiMR w sercu wsi”. Patronat nad nim objął Tomasz Nowakowski Prezes ARiMR.

KGW w roli głównej

Tematem konkursu jest pokazanie w krótkim (3-5 minut) filmie sposobu na wykorzystanie pieniędzy otrzymywanych za pośrednictwem Agencji. Koła pomoc wydają rozmaicie. W zależności od liczby członków otrzymują one od 3 do 5 tysięcy złotych. Najczęściej są to wydatki związane z zakupem lub renowacją strojów ludowych, ale też materiałów do rękodzieła, sprzętu agd, naczyń, mebli do urządzenia kuchni czy namiotów promocyjnych. Gospodynie organizują też wyjazdy oraz warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Ten rok jest inny. Koła zawsze zaangażowane przy świętach, festynach, a przede wszystkim dożynkach, z powodu pandemii mają mniej okazji do tego typu aktywności. Bezczynność jest im jednak zupełnie obca. Jako jedne z pierwszych stanęły też do walki z koronawirusem. Jak Polska długa i szeroka siadły do maszyn, by szyć ochronne maseczki. Teraz mogą wziąć udział w konkursie i zdobyć nagrody, które przydadzą się im w kolejnych działaniach.

Jest konkurs? Są Koła!

KGW lubią konkursy i chętnie biorą w nich udział. I to nie tylko te działające już od szeregu lat, ale także nowe, które powstały niedawno i doświadczenie innych wyrównują niespożytą energią.

W konkursie ARiMR wziąć może udział każde Koło zarejestrowane w Krajowym Rejestrze KGW prowadzonym przez ARiMR. Wystarczy, by pokazało w filmie, jak można korzystać ze wsparcia. Konkurs będzie miał dwa etapy. Pierwszy wyłoni trójki laureatów w każdym z województw, a drugi spośród wojewódzkich  „jedynek” wskaże trzy najlepsze w całej Polsce prace konkursowe.

Fortuna dla Koła się toczy

Koła, które znajdą się na podium w swoich województwach mogą liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody. Dodatkowym atutem będzie możliwość wyboru nagród przez Laureatów. ARiMR podaje kwoty, w ramach których zakupi dla Koła wskazane przez nich artykuły. I miejsce warte jest 2 tys. zł, II – 1200 zł, a trzecie 800 złotych.

Nagrody niespodzianki w etapie ogólnopolskim ufundował Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski.

ARiMR czeka na zgłoszenia prac KGW do 15 listopada.

Szczegółowe informacje, regulamin i formularze na stronie www.arimr.gov.pl oraz na profilach oddziałów regionalnych na FB.


Galeria